Toggle Menu
  Home » Academics » Course Calendars: Associate/Bachelor Degrees
ACADEMICS
 

Associate/Bachelor Degree Programmes


PDF icon Course Calendar - Spring 2018 - Associate & Bachelor Degree Programmes (PDF)

PDF icon Course Descriptions and Projected Schedules 2016-2019 - Associate Degree Programmes (PDF)
PDF icon Course Descriptions and Projected Schedules 2016-2019 - Bachelor Degree Programmes (PDF)

Course Calendar - Spring 2018:

COURSE CR DESCRIPTION TIME LECTURER ROOM
ACC 121-1 3 Introduction to Accounting T/TH 1:00-2:30 M. Robinson B7
ACC 121-2 3 Introduction to Accounting M/W 6:00-7:30 M. Richards B1
ACC 201-1 3 Financial Accounting T/TH 1:00-2:30 A. Murphy B1
ACC 202-1 3 Managerial Accounting M/W 11:30-1:00 A. Murphy B7
ACC 202-2 3 Managerial Accounting M/W 4:30-6:00  A. Murphy T10
ACC 251-1 3 Computerized Accounting W/F 1:00-2:30 M. Robinson COM-LAB2
ACC 301-1 3 Intermediate Financial Accounting II T/TH 7:30-9:00 M. Richards B5
ACC 333-1 3 Company Law T/TH 7:30-9:00 S. Palmer B1
ACC 404-1 3 Financial Reporting T/TH 6:00-7:30 M. Richards T12
ACC 405-1 3 Auditing II M/W 7:30-9:00 A. Young B6
ACC 406-1 3 Accounting Information Systems T/TH 4:30-6:00 A. Young B1
ACC 407-1 3 Not for Profit Accounting M/W 4:30-6:00 M. Richards B5
ACC 409-1 3 Taxation II T/TH 4:30-6:00 M. Richards B5
BIO 101-1 4 College Biology I/Lab  M/W/F 8:30-10:00 P. Brown BIO-LAB
BIO 102-1 4 College Biology II/Lab  T/W/F 10:00-11:30 P. Brown BIO-LAB
BIO 102-2 4 College Biology II/Lab  M/W/TH 4:30-6:00  C. Smith BIO-LAB
BIO 204-1 4 Concepts in Biology I M/W/TH 6:00-7:30  C. Smith BIO-LAB
BIO 205-1 4 Concepts in Biology II M/T/TH 11:30-1:00 P. Brown BIO-LAB
BIO 211-1 4 Anatomy and Physiology II M/T/TH 1:00-2:30 P. Brown BIO-LAB
BIO 230-1 3 Microbiology for Nurses M/TH 2:30-4:00 P. Brown  MicroB-LAB
BUS 201-1 3 Principles of Business M/TH 2:30-4:00 S. Palmer B7
BUS 205-1 3 Business Law M/W 4:30-6:00 S. Palmer B4
BUS 225-1 6 International Business Practicum N/A R. Weishan Dominican Republic
BUS 270-1 3 Business in Action (** see note 1 above) TBA S. Palmer OFF CAMPUS
BUS 280-1 3 Business in Practice T/TH 4:30-6:00 S. Palmer COM-LAB1
CHE 111-1 4 General Chemistry I/Lab M/T/F 1:00-2:30 A. Gayle CHEM-LAB
CHE 112-1 4 General Chemistry II/Lab M/T 2:30-4:00; TH 1:00-2:30 A. Gayle CHEM-LAB
CHE 112-2 4 General Chemistry II/Lab M/T/TH 2:30-4:00 A. Gayle CHEM-LAB
CHE 212-1 4 Organic Chemistry II/Lab T/TH/F 11:30-1:00 A. Gayle CHEM-LAB
CHE 212-2 4 Organic Chemistry II/Lab T/TH 11:30-1:00; W 1:00 A. Gayle CHEM-LAB
COL 100-1 3 Introduction to College and Survival Skills M 10:00-11:30 F 8:30-10:00 S. Samuels B2
COM 110-1  3 Computer Applications in Business T/TH 6:00-7:30 D. Brown COM-LAB1
COM 110-2  3 Computer Applications in Business  T/TH 10:00-11:30 R. Ravichandran COM-LAB1
COM 110-3  3 Computer Applications in Business  M/W 8:30-10:00 R. Ravichandran COM-LAB1
COM 110-T 3 Computer Applications in Business (** see note 2 above) Online R. Ravichandran N/A
COM 117-1 3 IT Essentials: Hardware and Software T/TH 11:30-1:00 S. Amador COM-LAB5 (T11)
COM 150-1 4 Programming Logic & Design T/TH 1:00-2:30; M 1:00-2:30  R. Ravichandran COM-LAB1
COM 150-2 4 Programming Logic & Design M/W 11:30-1:00; TH 11:30-1:00  E. Placide COM-LAB2
COM 200-1 4 Programming I T/TH 10:00-11:30; M 10:00-11:30 E. Placide COM-LAB2
COM 201-1 4 Programming II  T/TH 1:00-2:30; M 1:00-2:30  E. Placide COM-LAB2
COM 206-1 4 Basic Networking T/TH 11:30-1:00; M 11:30-1:00 K. Asamoah COM-LAB1
COM 222-1 3 Internet Web Publishing W/F 10:00-11:30 R. Ravichandran COM-LAB1
COM 232-1 3 Database Design M/TH 2:30-4:00 TBA COM-LAB1
COM 270-1 3 Internship in Computer Science  TBA K. Asamoah OFF CAMPUS
COM 304-1 3 Networking Fundamentals T/TH 4:30-6:00 TBA COM-LAB3
COM 310-1 3 Website Design & Development T/TH 6:00-7:30 R. Ravichandran COM-LAB2
COM 320-1 3 Software Engineering M/W 4:30-6:00 TBA COM-LAB2
COM 409-1 3 Database Administration & Implementation M/W 6:00-7:30 TBA COM-LAB2
COM 424-1 3 Network Security  M/W 6:00-7:30 TBA TBA
COM 430-1 3 Enterprise Networks M/W 4:30-6:00   TBA COM-LAB3
COM 450-1 3 Senior Project N/A TBA N/A
DAN 100-1 3 Performance and Techniques M/TH 2:30-4:00 M. Lawrence MPH1
DAN 110-1 3 Dance and Composition T/TH 11:30-1:00 M. Lawrence MPH1
ECO 221-2 3 Principles of Microeconomics T/TH 11:30-1:00 K. Swearing B2
ECO 222-1 3 Principles of Macroeconomics T/TH 1:00-2:30 K. Swearing B4
ECO 222-2 3 Principles of Macroeconomics T/TH 4:30-6:00 K. Swearing B4
ECO 421-1 3 Theories in Carribbean Economic Development M/W 7:30-9:00 K. Swearing B1
ECO 424-1 3 Managerial Economics M/W 6:00-7:30 K. Swearing B2
EDU 240-1 3 Methods of Inclusion and Collaboration M/TH 2:30-4:00  T. Parker T7
EDU 251-1 3 Principles, Methods, Practicum for Teaching and Emergent
Literacy
T/F 2:30-4:00 T. Parker T7
EDU 303-1 1 Pedagogy Seminar F 4:00-6:00 T. Parker T7
EDU 380-1 3 Diagnostic and Instructional Intervention in Reading M/W 6:00-7:30    TBA T7
EDU 403-1 2 Senior Pedagogy Seminar 1 F 1:00-2:30  T. Parker T7
EDU 405-1 3 Integrating Art, Drama, Music and Physical Education  T 6:00-7:30; F 4:30-6:00   M. Lawrence  MPH1
EDU 440-1 3 Measurement, Assessment, and Evaluation M/W 4:30-6:00  T. Parker T7
EDU 491-1 2 Legal and Ethical Issues in Education Workshop T/TH 6:00-7:30 C. Baker T7
EDU 495-1 15 Student Teaching Practicum M/T/W/TH/F 8:15-3:30 T. Parker OFF CAMPUS
EDU 504-1 2 Senior Pedagogy Seminar 2  F 4:00-6:00 T. Parker T7
EDU 580-1 3 Diagnostic and Instructional Intervention in Reading T/TH 4:30-6:00  TBA T7
EDU 596-1 15 Student Teaching Practicum M/T/W/TH/F 8:15-3:30 TBA OFF CAMPUS
ENG 101-1 3 College Composition I M/W 8:30-10:00 E. Gordon B1
ENG 101-2 3 College Composition I T/TH 10:00-11:30 J. Bratt B2
ENG 101-3 3 College Composition I T/TH 1:00-2:30 E. Gordon B2
ENG 101-4 3 College Composition I M/W 6:00-7:30 J. Bratt CR
ENG 102-1 3 College Composition II M/W 8:30-10:00 R. Pinder CR
ENG 102-2 3 College Composition II T/TH 10:00-11:30 R. Pinder B1
ENG 102-3 3 College Composition II W/F 1:00-2:30 S. Cooper CR
ENG 102-4 3 College Composition II M/W 4:30-6:00 TBA B1
ENG 102-5 3 College Composition II M/W 11:30-1:00 R. Pinder G1
ENG 102-6 3 College Composition II T/TH 8:30-10:00 S. Cooper B5
ENG 102-7 3 College Composition II M/W 11:30-1:00 S. Cooper B5
ENG 150-1 3 Fundamentals of Speech T/TH 1:00-2:30 I. Eubanks G2
ENG 151-1 2 Oral Communication TH 10:30-12:30 S. Cooper COM-LAB3
ENG 212-1 3 English Literature II M/TH 2:30-4:00 S. Cooper B1
ENG 231-1 3 Business Communications T/TH 1:00-2:30 J. Bratt B5
ENG 231-2 3 Business Communications M/W 4:30-6:00 J. Bratt CR
ENG 301-1 3 Advanced Writing Skills M/W 4:30-6:00 I. Eubanks G1
ENG 98-1 0 Foundation English M/T/TH 10:00-11:30 M. Lawrence G2
ENG 98-2 0 Foundation English M/T/TH 4:30-6:00 J. Bratt G2
ENG 99-1 0 Preparatory English  M/W 11:30-1:00 M. Lawrence B2
ENG 99-2 0 Preparatory English T/TH 6:00-7:30 M. Holder-Ellis B2
ENT 101-1 3 Engineering Graphics I  M/W 6:00-7:30 D. Sterling COM-LAB3
ENT 215-1 3 Civil Engineering Technology II M/W 4:30-6:00 TBA LIB7
ENT 219-1 3 Electrical Engineering Technology II M/W 4:30-6:00 R. Jones T8
ENT 225-1 3 Civil Engineering Workshop  M/W 6:00-7:30 D. Sterling  G4
ENT 229-1 3 Electrical Engineering Workshop M/W 6:00-7:30 R. Jones T8
ENT 230-1 3 Engineering Ethics T/TH 4:30-6:00 TBA G1
ENT 235-1 3 Engineering Management T/TH 6:00-7:30 TBA G4
ENV 101-1 3 Environmental Science I/Lab    T/TH 8:30-10:00  C. Childs B1
ENV 102-1 3 Environmental Science II/Lab M/W 11:30-1:00 A. Gayle CHEM-LAB
ENV 102-2 3 Environmental Science II/Lab T/TH 6:00-7:30 R. McLeod CHEM-LAB
FIN 301-1  3 Financial Management T/TH 6:00-7:30 A. Young B1
FIN 302-1  3 Financial Markets and Institutions  T/TH 6:00-7:30 K. Swearing LIB7
HIS 131-1 3 Modern World History M/W 8:30-10:00 C. Williams B4
HIS 131-2 3 Modern World History T/TH 4:30-6:00  C. Williams T10
HIS 132-1 3 Caribbean Civilization M/W 11:30-1:00 C. Williams B4
HOS 108-1 4.5 Food Preparation M/TH 2:30-6:00 T. Dunbar SHS Kitchen
HOS 200-1 3 Hospitality Marketing and Sales M/W 11:30-1:00 S. Palmer B1
HOS 210-1 3 Fundamentals of Food Service Management  T/TH 8:30-10:00 T. Dunbar B4
HOS 253-1 3 Tourism Planning & Development W/F 1:00-2:30 T. Dunbar B5
HOS 255-1 3 Food, Wine and Culture W/F 10:00-11:30 TBA B1
HRM 303-1 3 Employment & Labor Law T/TH 4:30-6:00 B. Blessitt B2
HRM 403-1 3 Compensation T/TH 6:00-7:30 B. Blessitt B2
HUM 201-1 3 Introduction to Caribbean Dance and Culture W/F 1:00-2:30 M. Lawrence B2
MAT 105-1 3 College Algebra T/TH 11:30-1:00 E. Mohammed B1
MAT 105-2 3 College Algebra W/F 10:00-11:30 E. Mohammed B4
MAT 105-3 3 College Algebra T/TH 4:30-6:00 E. Mohammed B7
MAT 106-1 3 College Algebra for Science and Technology T/TH 8:30-10:00 C. Parrett B6
MAT 106-2 3 College Algebra for Science and Technology T/F 2:30-4:00 TBA B2
MAT 111-1 3 Introduction to Statistics W/F 1:00-2:30 C. Parrett B1
MAT 111-2 3 Introduction to Statistics T/TH 6:00-7:30 C. Parrett B7
MAT 112-1 3 Introduction to Statistics for Nurses (** see note 4 above)  M/W/F 8:30-10:00 TBA N2
MAT 121-1 3 Pre-Calculus with Trigonometry T/TH 10:00-11:30 T. Hargrave B4
MAT 121-2 3 Pre-Calculus with Trigonometry W/F 10:00-11:30 C. Parrett B6
MAT 215-1 3 Business Statistics W/F 1:00-2:30 T. Hargrave B4
MAT 215-2 3 Business Statistics T/TH 6:00-7:30 TBA CR
MAT 216-1 3 Calculus for Business M/W 11:30-1:00 TBA B6
MAT 216-2 3 Calculus for Business T/TH 7:30-9:00  T. Hargrave B4
MAT 221-1 4 Calculus I T/F 2:30-4:00 C. Parrett B4
MAT 222-1 4 Calculus II W/F 1:00-2:30 TBA B1
MAT 222-2 4 Calculus II T/TH 6:00-7:30 T. Hargrave B4
MAT 233-1 3 Probability and Statistics T/TH 1:00-2:30 TBA G1
MAT 311-1 3 Linear Algebra (** see note 12 above) M/W/F 1:00-1:50 S. Parsell B7
MAT 98-1 0 Foundation Mathematics M/W/F 10:00-11:30 TBA B5
MAT 99-1 0 Preparatory Mathematics T/TH 8:30-10:00 TBA G2
MAT 99-2 0 Preparatory Mathematics  T/TH 1:00-2:30 TBA B6
MAT 99-3 0 Preparatory Mathematics  M/W 6:00-7:30 TBA T10
MAT 99-7 0 Preparatory Mathematics  M/W 8:30-10:00 E. Mohammed B5
MGT 201-1 3 Introduction to Management M/TH 2:30-4:00 A. Young B5
MGT 260-1 3 Human Resource Management M/W 4:30-6:00 A. Young B7
MGT 403-1 3 Entrepreneurship and Small Business T/TH 4:30-6:00 A. Murphy LIB6
MGT 404-1 3 Management Internship N/A R. Weishan Dominican Republic
MGT 405-1 3 Operations and Project Management M/W 6:00-7:30 TBA T12
MGT 431-1 3 Strategic Management and Marketing T/TH 6:00-7:30 A. Murphy B5
MGT 444-1 3 Independent Study in Management N/A R. Weishan Dominican Republic
MGT 450-1 3 Management Capstone Project M/W 6:00-7:30 A. Murphy COM-LAB1
MKT 200-1 3 Principles of Marketing W/F 10:00-11:30  S. Palmer CR
MKT 301-1 3 Integrated Marketing Communications M/W 4:30-6:00 B. Blessitt G4
MSF 101-1 3 Videography I (** see note 10) T/TH 2:30-5:30 L. Parthe COM-LAB2
MSF 102-1 3 Lighting I (** see note 10) M/W 4:30-7:30 L. Parthe LIB6
MSF 111-1 3 Sound Engineering I (** see note 11) M/W 4:30-7:30 TBA LIB6
MSF 112-1 3 Video Editing I (** see note 11) T/TH 2:30-5:30 L. Parthe COM-LAB2
MSF 241-1 6 Introduction to Documentary Filmmaking T/TH 10:00-1:00 I. Eubanks / L. Parthe B6
MSH 201-1 3 American Cinema M/TH 2:30-4:00 I. Eubanks COM-LAB3
MSJ 242-1 6 Introduction to Broadcast Journalism T/TH 8:30-11:30 L. Parthe / K. Morales CR
MUS 104-1 1 Mixed Choir M/T/TH 11:30-1:00 G. Inanga MPH1
MUS 104-1 1 Mixed Choir T 10:00-11:30; W 1:00-2:30 G. Inanga MPH1
MUS 105-1 1 Steel Pan M/TH 2:30-4:00 E. La Pierre MPH1
MUS 201-1 3 Music Notation and Appreciation W/F 1:00-2:30 G. Inanga MPH1
MUS 202-1 3 Music Theory T/TH 10:00-11:30 G. Inanga MPH1
MUS 220-1 1 Piano Performance (Beginner) TBA G. Inanga MPH1
MUS 223-1 1 Piano Performance (Intermediate) TBA G. Inanga MPH1
MUS 226-1 1 Piano Performance (Advance) TBA G. Inanga MPH1
NUR 101-1 2 Foundations of Nursing (** see note 3) T 8:30-10:30 T. Larmond COM-LAB3
NUR 216-1 3 Concepts Applied to Nursing (** see note 4)  M/W 10:30-12:00 & 1:00-3:30 K. Jones G4
NUR 217-1 3 Concepts Applied to Nursing Practicum (** see note 5)  M-F 7:00 AM - 3:00 PM K. Jones OFF CAMPUS
NUR 240-1 3 Pathophysiology (** see note 4)  T 8:30-12:00; TH 8:30-10:00 K. Jones G4
NUR 250-1 3 Pharmacology (** see note 4)  T 1:00-2:30; TH/F 10:30-12:00 & 1:00-2:30 J. Bernardino G4
NUR 316-1 3 Care of the Elderly Practicum (** see note 7)  M-F 7:00 AM - 3:00 PM J. Bernardino OFF CAMPUS
NUR 325-1 4 Child Bearing Family (** see note 6)  M 8:30-3:00; T 10:30-4:00; W/TH/F 8:30-2:30 Q. Johnson N1
NUR 326-1 3 Child Bearing Family Practicum (** see note 7)  M-F 7:00 AM - 3:00 PM Q. Johnson OFF CAMPUS
NUR 401-1 2 Research Project F 8:30-12:00 & 1:00-3:00 K. Jones N2
NUR 410-1 4 Leadership and Management in Nursing (** see note 8)  M/W 4:00-7:30; T/TH 4:00-8:00 J. Brown N2
NUR 411-1 4 Leadership and Management in Nursing Practicum (** see note 9) M-F 7:00 AM - 3:00 PM Q. Johnson / J. Bernardino OFF CAMPUS
PHI 192-1 3 Ethics for the Human Services T/TH 6:00-7:30 C. Williams B6
PHY 120-1 4 College Physics II - Electricity and Magnetism T/TH/F 11:30-1:00 R. Jones CR
PHY 254-1 4 Physics IV - Radioactivity  M/T/TH 2:30-4:00 R. Jones B6
POL 201-1 3 International Relations & Politics M/TH 2:30-4:00 C. Williams B4
POL 201-2 3 International Relations & Politics T/TH 6:00-7:30 L. Smith G2
POL 422-1 3 International Political Economy M/W 7:30-9:00 TBA B2
PSY 101-1 3 Introduction to Psychology W/F 10:00-11:30 S. Samuels B4
PSY 101-2 3 Introduction to Psychology M/TH 2:30-4:00 S. Samuels B2
PSY 102-1 3 Critical Thinking M/TH 2:30-4:00 K. Swearing CR
PSY 102-2 3 Critical Thinking T/TH 4:30-6:00 L. Kong CR
PSY 102-3 3 Critical Thinking M/W 11:30-1:00 S. Samuels CR
PSY 102-4 3 Critical Thinking W/F 10:00-11:30 L. Bobb B7
PSY 102-5 3 Critical Thinking M 10:00-11:30; F 8:30-10:00 L. Bobb CR
PSY 201-1 3 Developmental Psychology T/TH 1:00-2:30 S. Samuels CR
PSY 201-2 3 Developmental Psychology M/W 4:30-6:00 S. Samuels B6
PSY 320-1 3 Industrial and Organizational Psycologyy T/TH 4:30-6:00     S. Samuels G4
PSY 350-1 3 Abnormal Psychology T/TH 6:00-7:30 A. Bodden G1
SCI 213-1 3 Basic Nutrition for Nurses W 5:30-8:30 B. Propas / S. Noyons CHEM-LAB
SOC 102-1 3 Sociology II T/TH 11:30-1:00 L. Smith B7
SOC 102-2 3 Sociology II M/W 4:30-6:00 L. Smith B2
SOC 202-1 3 Sociology, Change and Development T/F 2:30-4:00 L. Bobb B7
SOC 211-1 6 Civic, Moral, and Character Education for Young Men F 2:30-4:00  R. Bodden CR
SOC 303-1 3 Marriage and the Family M/W 6:00-7:30 S. Young G2
SOC 305-1 3 Research Methods in the Social Sciences T/TH 7:30-9:00 C. Williams B2
SOC 407-1 3 Sociology of Deviance M/W 6:00-7:30  TBA B5
SPA 101-1 4 Introduction to Spanish I/Lab T/TH 11:30-1:00/T 1:00-2:00 L. Ortiz B4/LIB5
SPA 101-2 4 Introduction to Spanish I/Lab T/TH 11:30-1:00/TH 1:00-2:00 L. Ortiz B4/LIB5
SPA 101-3 4 Introduction to Spanish I/Lab T/TH 11:30-1:00/T 10:00-11:00 L. Ortiz B4/LIB5
SPA 101-4 4 Introduction to Spanish I/Lab M/W 4:30-6:00; M 3:00-4:00 E. Gordon T10/LIB5
SPA 101-5 4 Introduction to Spanish I/Lab M/W 4:30-6:00; M 6:00-7:00 E. Gordon T10/LIB5
SPA 101-6 4 Introduction to Spanish I/Lab M/W 4:30-6:00; W 6:00-7:00 E. Gordon T10/LIB5
SPA 102-1 4 Introduction to Spanish II/Lab M/W 8:30-10:00/M 10:00-11:00 L. Ortiz T10/LIB5
SPA 102-2 4 Introduction to Spanish II/Lab M/W 8:30-10:00/W 10:00-11:00 L. Ortiz T10/LIB5
SPA 102-3 4 Introduction to Spanish II/Lab M/W 8:30-10:00/M 11:00-12:00 L. Ortiz T10/LIB5
SPA 102-4 4 Introduction to Spanish II/Lab M/W 11:30-1:00/W 1:00-2:00 L. Ortiz T10/LIB5
SPA 102-5 4 Introduction to Spanish II/Lab M/W 11:30-1:00/M 1:00-12:00 L. Ortiz T10/LIB5
SPA 102-6 4 Introduction to Spanish II/Lab M/W 11:30-1:00/M 2:00-3:00 L. Ortiz T10/LIB5
SPA 102-7 4 Introduction to Spanish II/Lab T/TH 4:30-6:00/T 3:30-4:30 J. Jordan B6/LIB5
SPA 251-1 3 Spanish Literature I T/TH 10:00-11:30 E. Gordon B5
SWK 101-1 4 Introduction to Social Work M/W 6:00-7:30 L. Winter-Young B7
TOR 302-1 3 The Business of Tourism M/W 6:00-7:30 B. Blessitt B6

 

All schedules are subject to change at the discretion of UCCI.

NOTES:
(1) BUS270 requires the permission of the Chair of Business Studies.
(2) Online and Hybrid classes require access to a computer and the Internet. "HYBRID" classes include in-class & online instructional delivery.
(3) NUR 101 will be taught using Distance Learning technology.
(4) NUR 216, NUR 240, NUR 250, and MAT 112 will commence on January 8, 2018 and end on March 16, 2018.
(5) NUR 217 will commence on March 19, 2018 and ends on April 13, 2018.
(6) NUR 325 will commence on January 8, 2018 and ends on February 2, 2018.
(7) NUR 316, and NUR 326 will commence on February 19, 2018 and end on April 13, 2018.
(8) NUR 410 will commence on January 8, 2018 and ends on February 16, 2018.
(9) NUR 411 will commence on February 19, 2018 and ends on April 13, 2018.
(10) MSF 101 & MSF 102 will commence on January 8, 2018 and end on February 23, 2018.
(11) MSF 111 & MSF 112 will commence on February 26, 2018 and end on April 13, 2018.
(12) MAT 311 is offered by West Chester University, PA, USA through Polycom. It commences on January 22, 2018 and ends on May 4, 2018.

Last Updated: 15 November 2017

 

Back to Top

 

 

 

 

 

UCCI Crest

University College of the Cayman Islands
All rights reserved. Copyright © 2016
(345) 623-8224
IACBE Logo ASIC Logo

Follow Us
Facebook Icon LinkedIn Icon Twitter Icon FourSquare Icon Instagram Icon


Home | About | Academics | Admissions | Resources | News & Events | Research | Contact Us